müşteri bulmak
internette müşteri bulmak
müşteri nasıl bulunur
yabancı müşteri nasıl bulunur , İhracat Müşteri Bulma Yöntemi  , yurt dışından potansiyel müşteri bulma yöntemleri , Yurt dışı müşteri nasıl bulunur? , Sosyal medya ile yurt dışından müşteri nasıl bulunur? , Yurt dışında müşteri bulmak

1. Tavsiye isteyin.

Tavsiyeler, yeni müşteriler edinmenin en iyi yollarından biridir; ancak arkanıza yaslanıp mevcut müşterilerinizin arkadaşlarını ve aile üyelerini size tavsiye etmelerini beklerseniz, uzun süre bekleyebilirsiniz. Memnun müşterilerinizden aktif olarak tavsiye almak için bir sistem uygulayarak sorumluluğu üstlenin. Satış sürecine yönlendirme oluşturma etkinliği ekleyin. Örneğin, bir müşteri e-ticaret sitenizden siparişini aldıktan sonra tavsiye isteyen bir takip e-postası gönderin. Satıştan sonra soruları yanıtlamak için müşterileri takip ederken B2B satış görevlilerinizin tavsiye istemesini sağlayın.

2. Ağ.

Sektörünüz ve müşterilerinizle ilgili ağ organizasyonlarına ve etkinliklere katılarak eski moda kulaktan kulağa iletişim kurun. Ağ oluşturmaya “Başkalarına nasıl yardım edebilirim?” tavrıyla yaklaştığınızdan emin olun. "Benim için ne var?" yerine Nasıl hizmet edeceğinizi düşünerek, yeni müşterilere yol açan ilişkiler kuracaksınız.

3. Yalnızca yeni müşteriler için indirimler ve teşvikler sunun.

100$'a karate stüdyonuzda iki haftalık bir kurs gibi tanıtım teklifleri, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi denemek için düşük riskli bir yol sağlayarak meraklı müşterileri kapınıza çekebilir. Hangi müşterilerin özel teklifi kullandığını takip edin, ardından onları sizden satın almaya devam etmeye teşvik eden ve ikna eden pazarlama mesajıyla hedefleyin.

4. Eski müşterilerle yeniden iletişime geçin.

Bir süredir sizinle iş yapmayan eski müşteriler de dahil, eski olan her şey yeniden yeni olabilir. Müşteri bağlantılarınızı düzenli olarak gözden geçirin ve hiçbir etkileşim veya satın alma olmadan altı ay veya bir yıl sonra, e-posta, doğrudan posta veya telefon yoluyla özel bir teklifle hareketsiz müşterilere ulaşın. Onları hatırladığına ve onları geri kazanmak istediğine sevinecekler.

5. Web sitenizi geliştirin.

Bu günlerde tüketiciler ve B2B alıcıları, öncelikle çevrimiçi arama yaparak yeni işletmeler buluyor. Bu, web sitenizin yeni müşteriler çekmek için biraz ağır kaldırması gerektiği anlamına gelir. Tasarımın, içeriğin, grafiklerin ve SEO'nun güncel olduğundan emin olmak için web sitenizi bir kez daha gözden geçirin. Bu sizin için güçlü bir takım değilse, yardımcı olması için bir web sitesi tasarım şirketinin ve/veya SEO uzmanının hizmetlerinden yararlanmaya değer

6. Tamamlayıcı işletmelerle ortak olun.

Benzer bir müşteri tabanına sahip olan, ancak doğrudan rekabet etmeyen işletmelerle takım kurun ve birbirinize yeni işler kazandırmak için birbirinizin müşterilerini nasıl hedefleyebileceğinizi planlayın. Örneğin, bir hamile giyim web sitesi ve bir bebek ürünleri web sitesi eşleşerek birbirlerinin müşterilerine indirimler ve fırsatlar sunabilir.

7. Uzmanlığınızı tanıtın.

Sektörünüzdeki uzmanlığınızı tanıtarak ilgi ve yeni müşteriler yaratın. Sektörel panel tartışmalarına veya çevrimiçi web seminerlerine katılmak, sektör etkinliklerinde veya hedef müşterilerinizin ait olduğu gruplarda konuşmak veya eğitim oturumları veya atölye çalışmaları düzenlemek, konu uzmanlığınızla potansiyel yeni müşterileri etkileyecektir.

8. Çevrimiçi incelemeleri kendi yararınıza kullanın.

. İşletmeniz müşterilerden çevrimiçi yorumlar alıyor mu? İncelemelerinizi geliştirin ve bunlardan en iyi şekilde yararlanın. Web sitenizdeki incelemelere bağlantı verin ve bulunduğunuz yere müşterileri sizi Yelp'te (veya incelemeler nerede olursa olsun) kontrol etmeye teşvik eden tabelalar gönderin. Sosyal kanıt güçlüdür ve yeni müşterilerin, başkalarının onu övdüğünü görürlerse işletmenizi denemeleri daha olasıdır.

9. Topluluk etkinliklerine katılın.

Diğer her şey eşit olduğunda, çoğu insan kendi topluluklarında bağımsız işletmeleri desteklemeyi sever. Yardım etkinliklerine ve organizasyonlarına katılarak topluluğunuzda profilinizi yükseltin. Yerel bir eğlence koşusuna sponsor olun, tatil "çocuklar için oyuncaklar" bağışı düzenleyin ya da şehrinizdeki bir Küçükler Ligi takımına ekipman sağlayın. Adınızı ortaya çıkarır, bu da yeni müşteriler kazanmanıza yardımcı olur.

10. Bir arkadaş getirin

"Müdavimlerinizin" işletmenize yeni müşteriler kazandırmasını sağlamak için 1'e 2, "bir tane satın alın, bir tane ücretsiz alın" veya "bir arkadaşınızı getirin" teklifleri sunun. Örneğin, bir restoran daha fazla müşteri çekmek için özel bir "bir giriş al, bir saniye bedava al" sunabilir. Hatta netleşebilirsiniz: "Bir arkadaşınızı yeni happy hour spesiyallerimizi denemesi için davet edin!" müşterilerinize işletmenizi daha geniş bir müşteri tabanına tanıtmak istediğinizi bildirmek için.

11. Müşteri kazanımı için bir plan geliştirin

Başarılı bir satın alma planı oluşturmanın sırrı, ideal müşteriyi kimin yapacağını bilmektir . İşletmelere satış yapıyorsanız, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi hangi departmanın satın alma olasılığının daha yüksek olduğunu ve belirli satın alma gereksinimlerini hangi bireyin (hangi sorumluluk düzeyinde) belirleyeceğini düşünün. (Bilmiyorsanız birkaç arama yapın!)

Satın alma döngüsünün ne kadar süreceğini belirleyin. Ürününüzü satın almak, tek bir kişinin hızlıca verebileceği bir karar mı? Yoksa muhtemelen birden fazla kişiyi içeren uzun bir satın alma döngüsüne sahip bir şey mi satıyorsunuz?

Ardından, tipik alıcının normalde sizinki gibi ürünleri veya hizmetleri nasıl bulduğunu düşünün. Hangi çevrelerde seyahat ediyorlar? Sosyal medyada aktifler mi? Kimleri dinlemeleri muhtemeldir? Sizin türünüzü veya hizmetinizi satın almak istediklerinde nereye bakıyorlar? Bu kaynaklardan tavsiye ve tavsiye almak için ne yapabilirsiniz ? Tüm bu bilgileri bir yere yazın ve kalıpları arayın. Ardından, daha fazla müşteri elde etmek için kendinizi ve bilgilerinizi hedef pazarınızdaki kişilerin satın almaya hazır olduklarında bulabilecekleri yerlere koymanın yollarını planlayın.

12. Sosyal medyada iş fırsatlarını araştırın ve takip edin.

Onlara sosyal medya beslemelerinde satış yapmaya çalışmayın. Bunun yerine, potansiyel müşterilerle ilişkiler geliştirmeye çalışın. Gönderilerini retweetleyin veya yorum yapın. Kendi sosyal medya gönderilerinizde uygunsa bunlardan bahsedin (örneğin, “@JoeSmith bugünkü Oda toplantısında perakende güvenliği konusunda müthiş bir sunum yaptı”). Amacınız: bir arkadaş olarak tanınmak ve görülmek. Sizi tanıdıklarını hisseden insanlara satış yaptığınızda satış yapmak çok daha kolaydır.

13. Web sitenizin ve sosyal medya sayfalarınızın ziyaretçilerin size nasıl ulaşacağını bilmesini kolaylaştırdığından emin olun.

Daha da iyisi, size iletişim bilgilerini vermeleri için onlara bir neden verin. Ücretsiz bir haber bülteni teklifi , sektörünüzle ilgili bir şey için ücretsiz bir rehber veya bir kupon, kurşun yakalama için kullanılabilecek iyi cihazlar olabilir. Ardından bu olası satışları düzenli olarak takip edin.

14. Müşterileri çekmek için kuponları ve özel teklifleri kullanın.

Pazarlığı herkes sever. Yeni müşterilere ilk alışverişlerinde indirim sunun. Tekrar tekrar satın alınması gereken ürün veya hizmetleri satıyorsanız, bu ilk indirimi müşterinin bir yıllık hizmet sözleşmesi imzalamasına bağlı hale getirmeyi düşünün.

15. Toplantılardan sonra takip edin.

Potansiyel olup olmadıklarını görmek için tanıştığınız insanlarla iletişime geçin. Hizmetlerinize şimdi ihtiyaçları olmadığını söylerlerse, onları geri aramak için iyi bir zamanın ne olduğunu veya şu anda sattığınız ürünleri kullanabilecek iş ortakları olup olmadığını sorun.

16 İşletme adınızı, telefon numaranızı ve web sitesi adresinizi mümkün olan her şeye yazın.

Kamyonet veya kamyon kullanan bir servis işindeyseniz, adınız tüm araçlarınızda olmalıdır, böylece çevrelerindeki başkalarına hizmet verdiğinizi gören insanlar sizinle nasıl iletişim kuracaklarını hemen görebilirler. Herhangi bir üründe ve/veya ürünlerinizdeki etiketlerde (hangisi pratikse) bulunmalıdır. Adınızı ve telefon numaranızı içeren mıknatıslar yaptırın ve bunları tamir ettiğiniz cihazlara yapıştırın veya müşterilere ve potansiyel müşterilere dağıtın. Adınız ve iletişiminiz ne kadar çok kişide olursa, o kadar çok müşteri kazanabilirsiniz.

17. Bir büyük reklam yerine birden çok küçük reklam kullanın.

İşletmenizdeki çoğu kişi, müşteri çekmek için basılı olarak reklam veriyorsa, aynısını yapmayı düşünün. Ancak büyük bir reklamla büyük bir sıçrama yapmayı planlamayın. Rakiplerinizin reklamını yaptığı aynı yayınlarda uzun süre yayınlanmak üzere daha küçük reklamlar planlayın.

18. Tıklama başına ödeme (PPC) ve diğer çevrimiçi reklamları test edin.

Maliyetleri düşük tutmak için, reklamlarınızı en olası potansiyel müşterilerinize benzeyen kişilere ulaşacak şekilde hedefleyin ve onları yalnızca hizmet verdiğiniz coğrafi bölgede görünecek şekilde hedefleyin. (Örnek: Boulder, Colorado'da yaşayan 40-55 yaşları arasındaki kadınlar.) Günlük bütçeler ve aylık bütçeler belirleyin ve hesabınızı ilk kurduğunuzda sık sık kontrol edin.

19. Google İşletme Profilinde yerinizi alın ve Google Reklam Ajansı Dakika Reklam Çalışın.

Bu sırada, hak kazandığınız herhangi bir dizinde kendinizi listelediğinizden (ve web sitenizin adresinin doğru olduğundan emin olun) emin olun. Ticaret odaları ve diğer yerel iş grupları genellikle iletişim bilgilerinizi ve web sitesi URL'nizi listeleyebileceğiniz üye dizinlerine sahiptir.İlgili : Yerel Küçük İşletme Girişlerinizi Çevrimiçi Olarak Talep Etme

20. Potansiyel müşteriler satın almadığında geri bildirim isteyin.

İhtiyaçlarını daha iyi karşılayan bir ürün buldular mı? Ürüne hiç ihtiyaçları olmadığına mı karar verdiler? Satın alma kararlarını ertelediler mi? Web sitenizden sipariş vermekte zorlandılar mı? Öğrendiklerinizi gerekli değişiklikleri yapmak için kullanın ve satışlarınızın artmaya başladığını izleyin.

Google Reklam Ajansı - Instagram Reklam Ajansı - İnternette Reklam Vermek - İnternette Müşteri Bulmak

müşteri bul , müşteri bulma , müşteri bulmak , müşteri bulma sitesi , müşteri bulma siteleri , müşteri bulma yöntemleri , müşteri bulma programları , müşteri bulma uygulamaları , yeni müşteri bulma , yeni müşteri bulmak , ihracatta yeni müşteri bulma , eticaret müşteri bulmak , potansiyel müşteri bulmak , internetten müşteri bulma , sosyal medya müşteri bulmak , muşteri bulma , muşteri bulmak , müşteri bulmak, ihracat müşteri bulma , müşteri nasıl bulunur , internetten müşteri bulmak , internetten müşteri bulma , müşteri arıyorum, müşteri nasıl bulunur, yeni müşteri nasıl bulunur , pazarlamacı nasıl müşteri bulunur , potansiyen müşteri bulmak istiyorum , aday müşteri , müşteribulma , müşteribulmak , musterıbulmak, potansiyel müşteri bulma , Google müşteri bulma, tiktok müşteri bulma, müşteri bulma firmaları , müşteri bulmak istiyorum , müşteri bul , internetten müşteri bul , internetten müşteri bulmak , otel müşterisi bulma , otel müşteri bulmak , b2b müşteri bulma , b2b müşteri bulmak , amazon müşteri bulmak , trendyol müşteri bulmak , online müşteri bul , online müşteri bulma , online müşteri bulmak , yurtdışından müşteri bulma , e ticaret müşteri bulma , yeni müşteri bul , yeni müşteri bulmak istiyorum WhatsApp
müşteri bul , müşteri bulma , müşteri bulmak , müşteri bulma sitesi , müşteri bulma siteleri , müşteri bulma yöntemleri , müşteri bulma programları , müşteri bulma uygulamaları , yeni müşteri bulma , yeni müşteri bulmak , ihracatta yeni müşteri bulma , eticaret müşteri bulmak , potansiyel müşteri bulmak , internetten müşteri bulma , sosyal medya müşteri bulmak , muşteri bulma , muşteri bulmak , müşteri bulmak, ihracat müşteri bulma , müşteri nasıl bulunur , internetten müşteri bulmak , internetten müşteri bulma , müşteri arıyorum, müşteri nasıl bulunur, yeni müşteri nasıl bulunur , pazarlamacı nasıl müşteri bulunur , potansiyen müşteri bulmak istiyorum , aday müşteri , müşteribulma , müşteribulmak , musterıbulmak, potansiyel müşteri bulma , Google müşteri bulma, tiktok müşteri bulma, müşteri bulma firmaları , müşteri bulmak istiyorum , müşteri bul , internetten müşteri bul , internetten müşteri bulmak , otel müşterisi bulma , otel müşteri bulmak , b2b müşteri bulma , b2b müşteri bulmak , amazon müşteri bulmak , trendyol müşteri bulmak , online müşteri bul , online müşteri bulma , online müşteri bulmak , yurtdışından müşteri bulma , e ticaret müşteri bulma , yeni müşteri bul , yeni müşteri bulmak istiyorum Hemen Ara

Copyright © İnternette Müşteri Bulma | Tüm Hakları saklıdır. Dakika Reklam